Šakių miesto šventė

Šakių miesto šventė

Šakių miesto gimtadienio šventė pirmą kartą įvyko 1999 metais.  Zanavykai šventė 400 metų miesto jubiliejų. Šį  gimtadienį švęsti tapo tradicija liepos 6 d. Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną. Vėliau gimtadienio renginys buvo pavadintas  „Aš myliu Šakius“.  Ši šventė sutelkia visą Šakių miesto bendruomenę bendram tikslui – pasibūti visiems kartu, pasidžiaugti, pagerbti nusipelniusius miesto gyventojus. Renginys paprastai vyksta tris dienas. Visada gimtadienis prasideda  bendra spalvinga miestelėnų eisena, kurioje žygiuoja ne tik meno mėgėjų kolektyvai, sportininkai, tačiau ir verslininkai, įstaigų ir organizacijų darbuotojai. Kada eisena pajuda, tai atrodo, kad nelieka žiūrovų, o visi miesto žmonės - eisenoje. Šią šventę visada lydi įvairių renginių gausa. Kiekvienas  miestelėnas gali pasirinkti pagal savo skonį: lankyti parodas, sportines varžybas, dalyvauti krašto šviesuolių pagerbimo ceremonijoje, stebėti  meno mėgėjų ar profesionalių atlikėjų koncertus ir kt.

Šakių miesto šventė brangi visiems čia gimusiems, kur prabėgo patys gražiausi jaunystės ir mokslo metai. Brangi, tiems, kurie čia gyvena, kuria  ir dirba. Šakiai mums taip pat brangūs, kaip  šio krašto Zanavykijos sostinė.

Pandemijos laikotarpiu šalyje jau antri metai Šakių miesto gimtadienio šventė nevyko. Tačiau graži tradicija gyvuos ir bus toliau puoselėjama. Mūsų  visų dar laukia daug nepamirštamų  miesto gimtadienio švenčių akimirkų.

  • Liepos 06 - 08
Daugiau informacijos