Plenero "Šviesa - Tiesa" dalyvių tapybos darbų parodos atidarymas

Plenero "Šviesa - Tiesa" dalyvių tapybos darbų parodos atidarymas

Zanavykų muziejuje pristatomoje parodoje eksponuojami plenero, vykusio Kudirkos Naumiestyje 2016 m., „Šviesa – Tiesa“ dalyvių tapybos darbai.

Keletas pastabų apie kūrinius.

Romano Averincevo darbai yra visa serija interpretuotų portretų. „Kudirkos Naumiesčio fantomai“ taip ciklą pavadino autorius. Tema liečia vieną iš visuomeninio „glamūro“ sričių – troškimą įsiamžinti po mirties. Beje, portretai gyvesni ir spalvingesni negu originalai.

Manto Maziliausko tapybinės abstrakcijos – tai tarsi naujos meninės žinios fragmentas. Nors autorius teigia, kad jo pagrindinis įkvėpimas yra gamta, arba kas susiję su jos pajauta. Tam tikra prasme autoriaus pateikiamos idėjos kreipia ne į tapybos objektą, o į jos vidinį gyvenimą ir vidinę intelektualinę erdvę, reprezentuoja baltų mitologijos aspektus.

Mindaugo Pauliuko darbai – tai ironiškas bandymas atmiešti XX a. pražios ekspresionistų kūrybą Kudirkos Naumiesčio simboliais („Keturi raiteliai“), arba sukurti naują modernistinę – fovistinę ikoną („Berniukas ant arklio“).

Alma Veiverytė – naujas ir jaunas veidas plenere „Šviesa – Tiesa“. Menininkė vystė konkretų motyvą, paremtą žmogaus kūno dalių vaizdavimu. Tai tapybinės interpretacijos, tiek spalvinės tiek formų raiškos paieškos.

Mykoliukas, tiksliau Mykolas Pauliukas (9 m.), debiutuoja parodoje su darbu „Tėkmė“. Jaunajam autoriui metų ne ką daugiau, negu pačiam plenerui ir tai viltingas plenero gyvenimo simbolis ateity plenero dalyviams.

Plenero dalyvis ir kuratorius Mindaugas Pauliukas

 

 

 

 

  • 2017-03-02  nuo 16:30
2017-03-02 16:30 2017-03-02 16:30 Europe/Vilnius Plenero "Šviesa - Tiesa" dalyvių tapybos darbų parodos atidarymas Zanavykų muziejuje pristatomoje parodoje eksponuojami plenero, vykusio Kudirkos Naumiestyje 2016 m., „Šviesa – Tiesa“ dalyvių tapybos darbai. Keletas pastabų apie kūrinius. Romano Averincevo darbai yra visa serija interpretuotų portretų. „Kudirkos Naumiesčio fantomai“ taip ciklą pavadino... --- //www.sakiaitic.lt/renginys/plenero-sviesa-tiesa-dalyviu-tapybos-darbu-parodos-atidarymas/date-20170302/ Zanavykų muziejus, Lukšiai, Šakiai