Muziejų kelio renginys

Muziejų kelio renginys

Lietuvos muziejuose saugomos tautos istoriją ir tradiciją liudijančios unikalios Lietuvos kultūros, istorijos, gamtos ir technikos paveldo vertybės – meno kūriniai, liaudies meno, etnografijos, gamtos ir technikos objektai, istoriniai dokumentai, archeologiniai radiniai. Tik maža šių vertybių dalis yra pristatoma visuomenei muziejų ekspozicijų salėse, didžioji dalis laikoma saugyklose. Muziejų veiklos tikslas – ne tik išsaugoti šias vertybes ateities kartoms, bet ir kuo plačiau jas pristatyti, integruoti į šiuolaikinės visuomenės gyvenimą.
2012 m. Muziejų metų proga sukurta kultūrinio turizmo plėtojimo specialiųjų muziejinių renginių programa „Lietuvos muziejų kelias“, pasiūliusi prasmingą kelionę per visus Lietuvos regionus, taip pat ir per valstybės, kultūros istoriją. Kultūrinio-edukacinio kelio forma pasirinkta siekiant aktualizuoti ir įvertinti iki tol menkai pastebėtus kultūrinius objektus ir veiklas, išryškinti jų unikalumą, pasiekti ir įtraukti skirtingus, dažnai nelengvai pasiekiamus visuomenės segmentus, didinti muziejų žinomumą ir prieinamumą.

Zanavykų muziejaus 2021 m. Muziejų kelio renginio programa:

2021 m. Rugpjūčio 14 d. (šeštadienį) Zyplių dvare vyks Muziejų kelio renginys „Parko magija“. (Renginio pradžia prie Zanavykų muziejaus pastato).

12-15 val. pleneras vaikams „Parko istorijos spalvos“. (Veikla vyks dvaro kieme).

12-15 val. mažiesiems renginio dalyviams ir jų tėveliams kūrybinės dirbtuvės „Žydintys damų aksesuarai parke“. (Veikla vyks prie Amatininkų namo pastato).

13-14 val. pažintinė ekskursija po Zyplių dvaro parką "Seno parko alėjom..." (veikla vyks dvaro parko teritorijoje).

15 val. istorinių šokių pristatymas su Kidulių dvaro istorinių šokių ir teatro kolektyvu "Il ballo della luna". (Veikla vyks prie centrinių dvaro rūmų).

Visą dieną restoranas “Kuchmistrai” kvies ragauti dvariškoms iškyloms parke skirtus patiekalus, užkandžius ir gėrimus.

 

  • 2021-08-14
2021-08-14 2021-08-14 Europe/Vilnius Muziejų kelio renginys Lietuvos muziejuose saugomos tautos istoriją ir tradiciją liudijančios unikalios Lietuvos kultūros, istorijos, gamtos ir technikos paveldo vertybės – meno kūriniai, liaudies meno, etnografijos, gamtos ir technikos objektai, istoriniai dokumentai, archeologiniai radiniai. Tik maža šių vertybių dalis yra pristatoma visuomenei... --- //www.sakiaitic.lt/renginys/muzieju-kelio-renginys/date-20210814/ Zanavykų muziejus, Lukšiai, Šakiai, Šakiuose Zanavykų muziejus
Daugiau informacijos