Individuali ekskursija porai

Keliaudami šiuo maršrutu išvysite Griškabūdžio bažnyčia, ir vėliau vyksite į J. Jablonskio muziejų, Šakių skvere turėsite galimybę išgirsti varpų muzikos. Papietauti galesite restorane „Centras“, apžvelgsite Keturnaujienos Dievo gailestingumo koplyčia ir Kudirkos Naumiesčio šv. Kryžiaus atradimo bažnyčią. V. Kudirkos muziejuje susipažinsite su Kudirkos Naumiesčio istorija, varpininkų veikla ir galėsite apžiūrėti Prano Sederevičiaus skulptūrų ansamblį.

Maršrutas:

„Griškabūdžio Kristaus atsimainymo bažnyčia“ ekskursija

„J. Jablonskio tėviškės“ ekskursija

Šakių miesto karilionas

Pietūs restorane „Centras“

„Keturnaujienos Dievo gailestingumo koplyčios“ ekskursija

„V. Kudirkos muziejaus“ ekskursija

„Kudirkos Naumiesčio šv. Kryžiaus atradimo bažnyčios“ ekskursija

„Prano Sederevičiaus skulptūrų ansamblio“ ekskursija

Į kainą įskaičiuota:

 • Pasitikimas atvykus
 • Individualaus maršruto sudarymas;
 • Lankomų objektų rezervavimas;
 • Visapusiška pagalba ekskursijos metu;
 • Ekskursijos objektų maršruto planas;
 • 8 val. profesionalaus gido paslauga;
 • 1 val. ekskursija „Griškabūdžio Kristaus atsimainymo bažnyčioje“: Tai vienintelis išlikęs daugiakampės klasicistinės medinės bažnyčios pavyzdys Lietuvoje ir žymiausia bažnyčia Šakių krašte – Griškabūdžio karmelitų bažnyčia, kurios vidų puošia polichroninė tapyba.
 • 30 min. ekskursija „J. Jablonskio tėviškėje“: Viename namo gale įkurtas J.Jablonskio memorialinis muziejus, kuriame eksponuojami kalbininko moksliniai darbai, šeimos, giminės nuotraukos, skirta vietos žymiems iš šio krašto kilusiems žmonėms. Taip pat išlikusi klėtelė. Kieme auga ąžuolas, vadinamas Rygiškių Jono ąžuolu.
  Sodyboje rengiamos kaimo teatrų šventės, jaunųjų kanklininkų stovyklos, kiti renginiai.
 • 30 min. ekskursija „Šakių miesto karilionas“: Šakius puošia miesto skveras su plieno konstrukcijos 24 varpų kariljonu, kurį nuliejo viena geriausių varpų liejyklų Olandijoje „Royal Eijsbouts“, o kariljono konstravimą kuravo kompozitorius karilionininkas Giedrius Kuprevičius. Varpų muziką galite išgirsti darbo dienai prasidedant, jai įpusėjus ar besibaigiant.
 • 1,30 val. pietūs restorane „Centras“: Šakiuose, V.Kudirkos ir Aušros gatvių sankirtoje įsikuręs viešbutis - restoranas "CENTRAS" dvelkia klasika. Pirmame viešbučio aukšte veikia restoranas, kuriame galime paruošti patiekalus įvairioms progoms: gimtadieniams, šeimos šventėms, vestuvėms ir pan., taip pat pristatome maistą į namus. Organizuojame banketus, furšetus, vestuvių pokylius,jubiliejus. Taikome įvairias nuolaidas.
 • 1 val. ekskursija „Keturnaujienos Dievo gailestingumo koplyčioje“: Šalia Keturnaujienos, Suodžių kaimo laukuose, už tikinčiųjų suaukotas lėšas pastatyta koplyčia – laikoma stebuklinga vieta. Čia gyvenusi Anelė Matijošaitienė, teigė, 1969 m. lapkričio 14 d. šioje vietoje jai apsireiškė Dievo sūnus. Žinia apie apsireiškimą ėmė plisti labai sparčiai, žmonės ėmė lankyti A. Matijošaitienės sodybą, deginti žvakutes. Žinoma, tarybinė valdžia negalėjo su tuo taikstytis ir A. Matijošaitienę iškėlė į gyvenvietę, jos trobą nugriovė ir įrengė aikštę žemės ūkio aviacijai. Prasidėjus atgimimui moteris grįžo į savo lauką, už užsienio lietuvių suaukotas lėšas jai pastatyta nauja troba, o vėliau – ir koplyčia.
 • 1 val. ekskursija „V. Kudirkos muziejuje“: Ekspozicijoje – asmeniniai dr. Vinco Kudirkos daiktai, vertimų rankraščiai, knygnešių epochą menantys eksponatai ir pirmą kartą pristatoma šiaurės suvalkiečių-zanavykų XIX a. apranga, lankytojai gali susipažinti su Kudirkos Naumiesčio istorija, dr. Vinco Kudirkos ir varpininkų veikla. Muziejaus ekspozicijos apžiūrimos lydint gidui.
 • 1 val. „Kudirkos Naumiesčio šv. Kryžiaus atradimo bažnyčioje“: Mūrinė Naumiesčio bažnyčia buvo suprojektuota ir pastatyta stačiakampė trinavė bazilika su pusapskrite apside. Bažnyčios išorė monumentali, sunkių proporcijų, santūrių vėlyvojo baroko formų, kuriose jaučiamas ir klasicizmo poveikis. Interjero architektūrą turtina cilindriniai ir kryžminiai skliautai. Ypatingai įdomi skliautinių arkų kompozicija virš vienuolių choro patalpos.
 • 30 min. ekskursija „Prano Sederevičiaus skulptūrų ansamblyje“: Unikalus liaudies skulptoriaus Prano Sederevičiaus skulptūrų ansamblis - vienintelis tokio pobūdžio primityviojo liaudies meno pavyzdys Lietuvoje. Milžiniškose skulptūrose, pagamintose iš cemento, savamokslis skulptorius įamžino savo autoritetus: Vytautą Didįjį, Vincą Kudirką, JAV viceprezidentą Kenedį, lakūnus Darių ir Girėną, Juozą Tumą-Vaižgantą ir kitus.  Skulptorių žavėjo žirgai, todėl kiemo centre iš cemento išdygo milžiniškas Pegasas, kiti herojai taip pat buvo užsodinti ant arklių. Prano Sederevičiaus, sukūrusio milžiniškas skulptūras iš betono, jau nebėra tarp gyvųjų. Dabar P.Sederevičiaus name gyvena miestelio pedagogai Vizbarai. Jie nepyksta, kad kieme apie skulptūras nuolat sukiojasi turistai. Naujieji šeimininkai retkarčiais ir patys išeina į kiemą, pasakoja lankytojams apie skulptūras ir jų autorių.

 

Ekskursijos trukmė: 6,30 – 7 val.

Kaina: vienam asmeniui 11 eurų.

Ekskursija: individuali.

Atsiliepimų dar nėra. Būkite pirmas!