Ši ekskursija skirta žmonėms, kurie nori susipažinti su zanavykų krašto tradicijomis ir aplankyti lankomiausius Šakių rajono objektus. Keliaudami šiuo maršrutu išvysite Sudargo piliakalnius, išgirsite apie zanavykų  būdą ir buitį etnografinėje kaimo turizmo sodyboje, išbandysite teatralizuota ekskursija Gelgaudiškio dvare, išvysite ir pabraidžiosite unikalioje upėje-gatvėje, turėsite galimybę pasiklausyti pirmojo atviro kariliono Lietuvoje, įvertinsite Zyplių dvaro sodybą  ir Zanavykų muziejuje sukauptą 50 000 eksponatų kolekciją. O po tokios turiningos dienos, kulinarinės edukacijos „Zanavykų ragaučius“ metu restorane „Kuchmistrai“ paragausite tradicinių  zanavykiškų  patiekalų – nuo keptos kopūsto galvos, iki gilių kavos.

Maršrutas:

 1. Zanavykų muziejaus ekskursija
 2. Zyplių dvaro ekskursija
 3. Zanavykų  ragaučiaus degustacija
 4. Gelgaudiškio dvaro ekskursija
 5. Sudargo piliakalnių komplekso ekskursija
 6. Suvalkiečio sodybos ekskursija
 7. „Šešių uogų“ degustacija

Į kainą įskaičiuota:

 • Pasitikimas atvykus
 • Individualaus maršruto sudarymas;
 • Turizmo objektų lankymo laiko rezervacija;
 • Visapusiška pagalba ekskursijos metu;
 • Ekskursijos objektų maršruto planas;
 • 8 val. profesionalaus gido paslauga;
 • Už papildomas valandas gido mokestis 15 eurų;
 • 1 val. ekskursija Zanavykų muziejuje: Jūs susipažinsite su zanavykų krašto istorija, kultūra, žymiais žmonėmis bei XVIII a. pab. – XX a. pr. zanavykų krašto buitimi? Jus maloniai kviečia atvykti „Zanavykų muziejus“.

https://www.sakiaitic.lt/lankytinos-vietos/zanavyku-muziejus/

 • 1,5 val. ekskursija Zyplių dvare: Zyplių dvare jums papasakos apie jo  istoriją, aplankysite tris dvaro pastatus su nuolatinėmis ir keičiamomis parodomis, pasivaikščiosite  po dvaro parką.

https://www.sakiaitic.lt/lankytinos-vietos/zypliu-dvaro-sodyba/

 • 1,3 val. degustacija „Zanavykų ragaučiaus“: Pilvas groja maršą galvojant apie naminius rūkytus lašinius, dešrą, gilių kavą ar krosnyje keptą kopūsto galvą? Norite kuo daugiau sužinoti apie Lietuvą bei Zanavykų kraštą? Tuomet kviečiame išbandyti kulinarinę edukacinę programą „Zanavykų ragaučius“! Jos metu Jus pasitiks „gaspadinė“ ir jos „mergučės“, kurios supažindins su zanavykiškų patiekalų bei gėrimų istorija, mokins vietinės šnektos ir net susodins už stalo pagal unikalias krašto tradicijas!

​​​​​​​https://www.sakiaitic.lt/tourism-view_education/id-223/

 • 1,5 val. ekskursija Gelgaudiškio dvare: Jus pasitiks dvaro ponia, bus vedama ekskursija po rūmus – pasakojama dvaro istorija, supažindinama su unikalia rūmų puošyba (secesija), su 19-20 a. pradžios gyvenimo būdu dvare. Vedant pažintinę ekskursiją salėje pasitinka antroji dvaro ponia ir kviečia pasimokyti nuotaikingų dvaro šokių – vedama pamoka. Tai šokiai, kurių choreografija nesudėtinga, jie pritaikyti įvairaus amžiaus žmonėms. Po šokių pamokos pažintinė ekskursija tęsiama toliau. 

​​​​​​​https://www.sakiaitic.lt/lankytinos-vietos/gelgaudiskio-dvaro-sodyba/

 • 1 val. ekskursija Sudargo piliakalnių komplekse: Lankytojų akis džiugins nuo 5 piliakalnių viršūnių atsiverianti Nemuno juostos mėlynė. Balnakalnio, Žydkapių, Bevardžio, Pilaitės ir Vorpilio piliakalnių kompleksas istorine, archeologine ir kultūrine prasme laikomas svarbiausiu po Kernavės.Tik apsilankę čia sužinosite, iš kur kilę piliakalnių vardai: Žydkapiai, Balnakalnis, kas buvo apdirbama ant Burgaičių piliakalnio, per kelis kartus supilti pylimai ir dar daug kitų įdomių istorinių detalių. 

​​​​​​​https://www.sakiaitic.lt/lankytinos-vietos/sudargo-piliakalniu-kompleksas/

 • 1 val. ekskursija Suvalkiečio sodyboje:(pasirinktinai) Pajusite XIX a. suvalkiečio gyvenimo dvasią apsilankę autentiškoje etnografinėje „Suvalkiečio“ kaimo turizmo sodyboje! Nuo 2018 metų Jūsų laukia edukacinė ekskursija (1 val. trukmės), kurios metu Jus pasitiks piemenaitės pešančios plunksnas, skalbėjos mazgojančios skalbinius, gaspadinė kepanti margablynius ir sodybos šeimininkė vedanti ekskursiją ir pasakojanti apie apie Suvalkijos krašto specifiką, išskirtinumą, suvalkietišką būdą, suvalkiečio kasdienybę ir šventes, architektūrinį.

https://www.sakiaitic.lt/lankytinos-vietos/etnografine-suvlakiecio-sodyba/

 • 1 val. degustacija Šešių uogų:(pasirinktinai) Jums siūlome 10 vynų degustaciją, kurios metu galite ne tik paragauti ypatingo skonio pienių vyno, savo skonio receptorius pamaloninti skanaujant sodraus skonio „Šešių uogų“, juodųjų serbentų raudonąjį ir rožinį vyną su mėta, rausvą pienių-uogų vyną ar pusiau saldaus ir pusiau sauso vyšnių, aronijų ir karališko midaus vyno, bet ir susipažinti su vyno daryklos savininko Juozo Vilkenio vyno filosofija. Juozas pakalbins kiekvieną ir jam papasakos apie vyną. 

​​​​​​​​​​​​​​https://www.sakiaitic.lt/tourism-view_education/id-233/

 

Ekskursijos trukmė: 8 val.

Kaina: vienam asmeniui apie 40 eurų.

Zanavykų muziejus                     1,50 + 10 eurų gidas

Zyplių dvaras                              1,50

Zanavykų ragaučius                   12,-

Gelgaudiškio dvaras                   5,-

Sudargo piliakalnių kompleksas nemokama

Suvalkiečio sodyba                    3,-

Šešių uogų degustacija              7,-

Ekskursija: skirta grupėms nuo 20 žmonių.

Gido kaina nuo 80-100 eurų.

Objektų eilės tvarka ir trukmė gali keistis.

Registruotis galite Šakių turizmo ir informacijos centre arba telefonu 863747773.

Atsiliepimų dar nėra. Būkite pirmas!