Cirko studija ,,Šypsena"

Oficialieji šaltiniai sako, jog cirkas Šakių rajone užgimė 1959 metais Kudirkos Naumiestyje. „Šypsenos“ pavadinimas – simboliškas, nes slepia pergalių džiaugsmą ir nusivylimo kartėlį, neišvengiamą jaudulį.

„Šypsenos“ laimėtų apdovanojimų bei garbės vardų užtektų keletui kolektyvui – laureatų vardai solidžiuose tarptautiniuose konkursuose, gastrolės užsienio šalyse.

2014 metų liepos 31 d. Šakių rajono savivaldybės Taryba, įvertinusi didelius “Šypsenos” kolektyvo nuopelnus rajonui bei visai šaliai, nutarė įsteigti Šakių kultūros centro padalinį – pirmąją Lietuvoje Cirko mokyklą. Tik Šakiuose vis dar gyvuoja solidesnis šios meno rūšies vaikų kolektyvas, turintis tam pritaikytą bazę ir cirko menui skirtą inventorių. Cirko mokykloje dirba profesionalūs vadovai ir cirko pedagogai, kurie rūpinasi vaikų ir jaunimo cirko meno kultūriniu ugdymu.

Šiuo metu cirko mokyklą trijose amžiaus grupėse lanko 60 vaikų. Į repeticijas jie atvažiuoja iš Marijampolės, Vilkaviškio, Jurbarko ir Šakių rajonų. Šiandien cirke nebeužtenka vien išmokti šokinėti, mėtyti, skraidyti ar būti stipriam, o cirko menas reikalauja ištvermės, pasitikėjimo savimi ir vienas kitu.

Programa paruošta vaikų ir jaunimo cirko mokyklos nauja auklėtinių, paremta lietuvių tautinio šokio, mitologijos ir papročių motyvais. Programos metu naudojama lietuviška tautinė muzika ir tautinio kostiumo motyvai. Iki šiol nieko panašaus Lietuvos cirko programose dar nebuvo daryta. Ši nauja cirko koncertinė programa bus itin novatoriška, nauja ir patraukli. Tai kitoks cirko pristatymo visuomenei būdas.

– tai gražaus, tvirto, tobulo žmogaus galimybių demonstravimas. Ir čia niekada nebus ribos ar viršūnės, o tik sunkus, dažnai alinantis, darbas, sūrus prakaitas, nematomos repeticijų valandos ir trumpos džiaugsmo akimirkos prožektorių šviesoje. Džiugu, kad net ir šiandien, kai Lietuvoje gyvuoja keletas profesionalių cirkų, Šakių cirko mokykla tebėra viena pagrindinių šios srities madų diktuotoja.

 

Nuotr. Jonas Vaikšnoras

Atsiliepimų dar nėra. Būkite pirmas!