Pažintinė vienos dienos kelionė autobusu | NEMUNO KELIAS

Maršruto eiga:

Raudonės pilis – Panemunės pilis – Sudargo piliakalnių kompleksas – Kidulių krašto vyno degustacija – Gelgaudiškio dvara – Zyplių dvaras – Ragaučius restorane „Kuchmistrai".

Kelionę dalyviai pradės kitoje Nemuno pusėje, kur lankys Raudonės ir Panemunės pilis, vėliau persikels į Užnemunę. Čia aplankys antrų pagal reikšmingumą po Kernavės Sudargo piliakalnių kompleksą, degustuos Kidulių krašto vynus, kurių priešakyje – Kastyčio Kerbedio apdainuotas pienių vynas, lankysis Gelgaudiškio dvare, viename jauniausių – Zyplių dvare, kulinarinės edukacijos ,,Zanavykų ragaučius“ metu restorane ,,Kuchmistrai“ ragaus tradicinius zanavykiškus patiekalus (kopūsto galvą, gilių kavą ir kt.).

 

KELIONĖS PROGRAMA:

Išvykstame 08:00 iš Vilniaus, 09:45 iš Kauno.

 

1. Aplankysime Raudonės pilį, o norintys galės pasikelti į restauruotą 33,5 m aukščio *Raudonės pilies bokštą.

XVI – XVII a.  Nemunui tapus svarbia prekybine arterija pilys įgavo naują formą - turtuoliai, pirkliai, didikai pradėjo statytis pilių tipo rezidencijas, kuriose tik dekoro elementais tapusios šaudymo angos priminė ankstesnių pilių pagrindines funkcijas. XVI a. pab. ir  iškilo stačiakampė Raudonės pilis. Restauruotas 33,5 m aukščio pilies bokštas kviečia turistus pasigrožėti nuostabiomis apylinkėmis ir Nemuno vingiais. 

 

2. Po Raudonės pilies Jūsų lauks pažintinė ekskursija *Panemunės pilyje.

Panemunės pilis pastatyta ant Nemuno dešiniojo kranto aukštumos kyšulio, šalia Kauno – Jurbarko plento. Pilies pavadinimas kelis kartus keitėsi. Pirminį pavadinimą ji gavo nuo Panemunės dvaro, kurio žemėje buvo pastatyta. Panemunės pilis nebuvo krašto gynybai skirta tvirtovė, o tipiška XVII a. feodalo pilis su gynybiniais įrengimais, gyvenamaisiais ir ūkiniais pastatais. Panemunės pilies statyba buvo baigta apie 1610 m. Pilies bokšto rūsyje – karceris, į jį patekdavo pilies šeimininkams prasikaltę valstiečiai.. Ilgiausia bausmė - trys mėnesiai. Šiandien čia įėjus pašiurpsta oda. Tai vėlės byloja apie savo kančią.

 

3. Po pietų atvykstame į Sudargo piliakalnių kompleksą.

Ant Nemuno kranto, prie sienos su Kaliningrado sritimi, Sudarge stūkso 5 piliakalnių kompleksas, menantis čia vykusias kovas su kryžiuočiais. Visi 5 piliakalniai turi savo vardą: Balnakalnis, Žydkapiai, Bevardis, Pilaitė ir Vorpilis. Šis kovų su kryžiuočiais paminklas laikomas svarbiausiu po Kernavės piliakalnių istorine, archeologine ir kultūrine prasme. Viduramžiais čia stovėjo viena svarbiausių gynybinių pilių kovose su kryžiuočiais. Jų pulkai dažnai puldinėjo Sudargą, ir 1317 metais kryžiuočiams pavyko sudeginti Sudargo pilį, gynusią kelią į Lietuvą. Kautynėse didikas Sudargas žuvo, o jo šeimyna pateko į nelaisvę. Gyvenvietė buvo žvėriškai nusiaubta. Po šių įvykių pilis neatstatyta, tačiau pati gyvenvietė neišnyko.

 

4. Vėliau turėsite galimybę atsikvėpti ir paragauti puikaus *Kidulių krašto vyno.

Ar bent galėjote įsivaizduoti, jog dainose apdainuotas „Pienių vynas“ išties egzistuoja? Ne tik egzistuoja, bet ir paragauti  jo kviečia  patys vyndariai vyninėje „Vilkenta“.  Be šio nuostabaus vyno čia savo skonio receptorius pamaloninti gali ir raudonojo vyno mėgėjai skanaudami sodraus skonio „Šešių uogų vyno“, serbentų vyno, rausvo pienių-uogų vyno. 2016 m. pristatyti 4 nauji vynai (pusiau saldus ir pusiau sausas vyšnių vynai, aronijų vynas ir karališkas midaus vynas), tad viso degustuojami nebe 6, o 10 skirtingų vynų.

 

5. Po vyno degustacijos pasivaikščiosime po *Gelgaudiškio dvarą ir vieną didžiausių Lietuvoje dvaro parką.

Įspūdinga Gelgaudiškio dvaro sodyba žavi puošniais restauruotais rūmais, juose esančiu labai vertingu interjeru, gražuolėmis krosnimis. Sodyba turi vieną didžiausių Lietuvoje miško tipo parką su jame augančiais retais želdynais. Nacionalinio reikšmingumo lygmens kultūros paveldo objektas Gelgaudiškio dvaro sodyba yra paskelbta kultūros paminklu. Gelgaudiškio dvaro rūmus supa vienas didžiausių Lietuvos dvarų parkų, pasižymintis sudėtinga struktūra. Manoma, kad čia senovėje galėjo būti alkas, nes pagonys šventais laikė tuos miškus, kuriuose augo ąžuolai, liepos ir pušys. Visi šie medžiai auga čia nuo senų laikų. 

 

6. Po Gelgaudiškio dvaro Jūsų lauks XIX a. viduryje įkurtas *Zyplių dvaro ansamblis.

Dvaro ansamblį sudaro 11 išlikusių pastatų, kurie apsupti vienu iš didžiausių parkų Lietuvoje, su balzaminių tuopų ir skroblų alėjomis. Zyplių dvare kuriama ypatinga kultūrinė erdvė pažintinei, tiriamajai, švietėjiškai veiklai. Šio ansamblio darbuotojai lankytojams siūlo ekskursijas po Zyplių dvaro sodybą, veda edukacinius keramikos bei kalvystės užsiėmimus. Lankantis Zyplių dvaro centriniuose rūmuose, galima išvysti gausias ir turtingas veikiančias meno parodų sales. Čia yra įkurta ir archeologinių radinių – istorijos patalpa. Dvare vyksta įvairūs kultūriniai renginiai: koncertai, festivaliai, seminarai, pritraukiantys dalyvauti žmones iš visos Lietuvos.

 

7. Apžiūrėję Zyplių dvarą, turėsite išskirtinę galimybę papietauti zanavykiškai - Jūsų lauks *„Zanavykų ragaučius“ restorane „Kuchmistrai“.

Skrandis burzgia galvojant apie naminius rūkytus lašinius, dešrą, gilių kavą ar krosnyje keptą kopūsto galvą? Norite kuo daugiau sužinoti apie Lietuvą? Tada ši programa būtent Jums! Čia jus pasitiks „gaspadinė“ ir „mergučės“, kurios svečius supažindins su zanavykiškų patiekalų bei gėrimų istorija, mokins vietinės šnektos ir net susodins už stalo pagal unikalias krašto tradicijas!
„Zanavykų Ragaučiaus“ edukacinę programą aplankę žmonės sako, kad ši galimybė paglosto ne tik  jų skrandį, bet ir širdį: vieni nuoširdžiai pasilinksmina, o kiti kartais net braukia ašarą iš naują atradę tikrą, gyvą, unikalią ir net šiek tiek egzotinę Lietuvą.

 

Sužinoję, pamatę, pasilinksminę 19:30 val. išvykstate namų link.

Planuojamas grįžimo laikas: į Kauną – 20:30 val., į Vilnių – 22:00 val.

 

Kaina - 34 eur* asmeniui

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Kelionė autobusu
 • Gido paslaugos
 • Ekskursinė programa

* Mokamiems objektams turėti 25 EUR.

 

Numatomos ekskursijų datos:

 • Spalio 14 d.

 

Pastabos:

 • Išvykimas iš Vilniaus: „Forum Palace" automobilių stovėjimo a. (Konstitucijos pr.26, prie upės) 08:00 val.
 • Išvykimas iš Kauno: Kauno pilis, automobilių stovėjimo a. 09:45 val.
 • Objektų skaičius ir jų lankymo tvarka gali kisti.
 • Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą. 
 • Vairuotojų darbo ir poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Būtina išankstinė registracija: el. p.: vadyba@sakiaitic.lt arba tel.: +370 618 71201.
 • Nesusirinkus grupei, ekskursija neįvyksta.