Gegužės
02 d.

Motinos dieną švenčiame Šakiuose: kviečia dvarai, kavinės ir nuostabi gamta


Pirmasis gegužės sekmadienis skiriamas mūsų pačioms svarbiausioms – mamoms. Šią dieną verta dovanoti tai, kas neįkainojama – dėmesį ir meilę. Džiugu, kad jau dalis kavinių ir dvarų po ilgo laiko atveria duris ir suteikia galimybę savo artimiesiems dovanoti ne tik laiką praleistą kartu, bet ir įsimintinas patirtis. Maršrutas patiks ir ieškantiems ramybės, ir šeimoms norinčioms trumpam ištrūkti iš miesto.

Užmiesčio rezidencijos malonumai Zyplių dvare

Ieškantiems gamtos ir naujų potyrių derinio rekomenduojame pradėti nuo XIX a. vid. įkurto Zyplių dvaro. Čia rasite ne tik 11 išlikusių pastatų, apsuptų įspūdingu parku, bet ir skulptūrų parką, kuris kasmet pritraukia daug lankytojų. Neišdildomą įspūdį paliks balzaminių tuopų ir skroblų alėjos, dvaro architektūra ir takai. Su krašto istorija galima susipažinti „Zanavykų muziejuje“, o gurmaniškas patirtis siūlo Zyplių dvaro virtuvėje įsikūręs restoranas „Kuchmistrai“.

 

Laimės akimirkos ant ežero kranto

Iš Zyplių patraukiame į Šakius – dr. Vinco Kudirkos miestą. Čia išvysite ne tik jam skirtą skulptūrą, kuri stovi toje pačioje vietoje, kaip ir kadaise stovėjo jo trobelė, bet ir galėsite išgirsti žymiuosius Šakių kariliono varpus, pamatyti žymiąją Šakių skulptūrą „Simboliai laike“ bei miestą sergintį juodvarnį. Pasimėgauti itališka kava ir gardžiais desertais puikiai tiks cukrainės „Laimė terasa su vaizdu į Šakių ežerą.

    

Panemunės perlas – Gelgaudiškio dvaras

Iš Šakių keliaujame į jaukų panemunės miestelį – Gelgaudiškį. Čia rasite atrestauruotą dvarą, kuris kadaise priklausė Prūsijos baronui Koideliui. Dvaro parke – daug įdomių, mistinėmis legendomis apipintų objektų: Asesoriaus kapas, Velnio kalnas, Baronkapinės (baronų Koidelių kapai), Pakaruoklių kalnas, tyro vandens šaltinėlis. Smalsuoliai bus įleidžiami ir į patį dvarą (tik su apsaugos priemonėmis) pasigrožėti dvaro interjeru ir secesijos detalėmis, išvysti koklius, meno kūrinius. Parko alėjas puošia sidabrinių klevų alėjos.

 

Didingais Sudargo piliakalnių takais

Iš Gelgaudiškio keliamės į kitą jaukų, ant Nemuno šlaito įsikūrusį miestelį – Sudargą. Ar žinojote, kad Sudarge gyveno žymiojo rašytojo Džeromo Selindžerio protėviai? Tiesa, čia verta apsilankyti ne vien dėl to. Miestelis žymus knygnešių išmintais keliais, o stulbinantys kraštovaizdžiai padės suprasti iš kur tiek meilės savo žemei. Pačiame Šakių rajono pakraštyje, ant upių tėvo – Nemuno šlaito, atsiveria penkių Sudargo piliakalnių kompleksas, menantis lietuvių kovas su kryžiuočiais. Čia galėsite maloniai pasivaikščioti į piliakalnius vedančiais laiptiniais takais ar prisėdus sukrimsti vietinėje parduotuvėlėje įsigytų kepinių, kol akis džiugins įspūdinga Nemuno atodanga.

  

Jaukioje terasoje – ne vien legendinis Kidulių krašto pienių vynas

Po pasivaikščiojimo Sudargo piliakalniais atsipūsti kviečiame kavinės „Vilkenta“ terasoje. Meniu patiks visa šeimai, o ypač tiems, kurie nevairuoja. Šeimininkai kviečia ragauti nacionalinį pripažinimą pelniusius ir turistų liaupsinamus vynus. Galima užsisakyti ir mini degustaciją – „Vilkentos“ iššūkį vyno mylėtojams ir skonių žinovams. Čia pasmuguriauti galės tiek mažieji turistai, tiek suaugusieji. Kavinė garsėja savo firminiais vynais, kurie jau pelnė ne vieną apdovanojimą, o vietos virtuvė jus nustebins šiam regionui būdingais sočiais patiekalais.

          

Poilsis šiuolaikiškame Margiškių dvare

Nakvynei rekomenduojame rinktis Margiškių dvarą esantį netoli Sudargo piliakalnių. Tai puiki vieta norintiems erdvios aplinkos, malonaus aptarnavimo. Sodybos teritorija: gražiai gėlėmis ir dekoratyviniais augalais apželdinta teritorija su atskira pavėsine sodybos krašte. Čia rasite viską, ko jums gali prireikti vienos nakties viešnagei ar ramiam savaitgaliui.

    

Plokščių Šventaduobės stebuklai

Pailsėję ir gerai išsimiegoję Margiškių dvaro sodyboje kviečiame užsukti į dar vieną žymią Šakių rajono vietą – Plokščių Šventaduobę. Šventaduobėje prie Didžiupio, senais laikais buvo įrengta koplytėlė, kurios vietą nurodęs paveikslas, vis atsirasdavęs prie šaltinėlio, kurį vietiniai laiko stebuklingu. Šiomis dienomis čia įkurtas lurdas, sakoma, kad šaltinėlio vanduo teikia jėgų ar net gydo. Takas vedantis į šventaduobę taip pat ypatingas – išpuoštas tautodailininko Zigmo Sederavičiaus medžio skulptūromis.

 

Upė – kelias ir kiti V. Kudirkos meilės liudininkai

Plokščiuose aplankykime dar vieną labai garsų šio miestelio turistinį objektą – Vaiguvą. Tai nėra paprastas upelis. Šį upelį turistai pamėgo ne tik dėl to, kad juo galima pabraidžioti, tačiau ir važinėti dviračiais bei automobiliais. Vanduo čia visuomet švarus, o dugnas nusėtas akmenukais. Vaiguva garsėja dar ir tuo, kad iki Pirmojo pasaulinio karo čia gulėjęs riedulys, ant kurio pasivaikščiojimų metu ilsėdavęsis rašytojas Vincas Kudirka. Rašytojas Plokščių apylinkes ir gamtą lygino su Alpėmis.

Žemosios Panemunės piliakalniai

Atsigaivinę Šventaduobės šaltinio vandeniu ir pasivaikščioję po vienintelę Lietuvoje upę-gatvę kelionę užbaigiame įstabaus grožio Žemosios Panemunės piliakalniu, kuris įsikūrę ant kairiojo Nemuno kranto. Čia pasisemsite jėgų ir pasigrožėsite dar vienu atrastu nuostabiu Lietuvos kampeliu.

Primename, kad reikėtų nepamiršti dėvėti apsaugos priemones! Be kaukių ir nesilaikantys saugaus atstumo reikalavimų – lankytojai į dvarus, restoranus, kavines ir apgyvendinimo įstaigas nebus įleidžiami.