Gegužės
29 d.

Nepraleiskite - jau prasidėjo 9-asis "Beatričės vasaros" muzikos festivalis!


Nepraleiskite - jau prasidėjo  IX muzikos festivalis „Beatričės vasaros“ !  Festivalis muzikos mylėtojus kviečia net į dešimt koncertų!  Numatyta ne tik daugiau koncertų, bet ir platesnės festivalio erdvės, įvairi programa, kuri turėtų būti įdomi įvairaus amžiaus žmonėms.

Tradiciškai festivalis prasidės simfonine muzika ir tradiciškai Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčioje. Festivalio pradžios svečias Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, solistė Aistė Pilibavičiūte ir muzikologas Viktoras Gerulaitis. Orkestrui diriguos talentingas jaunosios kartos dirigentas Modestas Barkauskas . Birželio 16-ąją toje pačioje bažnyčioje klausytojus pakvies ir vienas geriausių Lietuvos vyrų vokalinis ansamblis „Quorum”, kurio dainininkų neriboja instrumentai, nes vieninteliai reikalingi instrumentai yra jų balsai. Griškabūdžio bažnyčia visus atlikėjus ir klausytojus kaip magnetas traukia ne tik savo sakralia aura, unikalia architektūra, bet ir puikia akustika.

Šiais metais net trys koncertai vyks Šakių kultūros centre. Būtų nelogiška neišnaudoti turimą puikią erdvę, nes kai kuriems koncertams reikia ir atitinkamų techninių sąlygų, kurias kitose vietose išpildyti būtų gana sudėtinga. Vienas iš tokių koncertų, skirtų visai šeimai „Kviečia čiurlioniukai“, kur turėsime progą pasigėrėti M.K.Čiurlionio menų mokyklos jaunaisiais baleto šokėjais ir muzikantais. Koncertas nemokamas, tad birželio 5d. Šakių kultūros centre į baleto ir muzikos vakarą , organizatoriai tikisi, susirinks tikrai didelis būrys ir didelių, ir mažų šakiečių.

Kasmet „Beatričės vasarų“repertuarą praturtina Europos ir kitų šalių muzika. Šįkart Šakių krašto muzikos gerbėjai turės malonią progą išgirsti puikius Sakartvelo šalies balsus, Tbilisio operos ir baleto teatro vyrų ansamblį „Suliko“, kurio nariai yra pagrindiniai šio teatro solistai. Ansamblio turtingas ir įvairus repertuaras pasižymi įvairiais žanrais ir formomis: jis atlieka klasikinę ir operos muziką, klasikinę chorinę, liaudies muziką, religines giesmes ir kt.

Festivalio uždarymas taip pat numatytas Šakiuose. Rugpjūčio 25 d. devintąjį festivalį užbaigs šv. Kristoforo kamerinis orkestras. Koncerto metu skambės Franko Sinatros dainos, kurias atliks Martynas Vilius, šakiečių pamiltas gitaristas Chris Ruebens, pianistas Povilas Jaraminas ir kiti solistui bei orkestrui pritariantys muzikantai.

Gelgaudiškio dvare birželio 28-ąją į fortepijoninės muzikos vakarą pakvies pianistas Daumantas Kirilauskas, apibūdinamas kaip profesionalas, gebantis koncerte sukurti garsų dramos atmosferą. 2018 metais Felikso Bajoro ‘Sideralio’ įrašas, kurį įgrojo Daumantas, pasaulinėje atrankoje Call for Piano Recordings pateko į geriausių dvyliktuką, kuris išleistas RMN Classical leidėjo pasauliniu tiražu. „Jis jau priklauso dideliam pasaulio pianistų elitui.[…]Man regis, jis turi retą menininko etiką“,- taip apie Daumantą atsiliepia maestro D.Katkus.

Zyplių dvare numatyti du koncertai. Liepos 14 d. klausytojus pakvies įvairių pučiamųjų instrumentų virtuozas Saulius Petreikis. Jam pritars solistė, smuikas, gitara, saksofonas, būgnai, klavišiniai...

Saulius Petreikis – vienas ekspresyviausių Lietuvos kūrėjų, kurio koncertuose stebina gebėjimas sutalpinti gaivališką pirmapradiškumą ir didingos sielos kūrybą. Atlikėjo daugiapusiškumas atsiskleidžia per skirtingus instrumentus- susipina verksmingas dudukas, dvasinga bansuri fleita, įdomioji kinų hulusi fleita, nuoširdusis lamzdelis ar šokius nešančios airiškos fleitos Jis tarsi tarp žemės ir dangaus, reikia išgirsti.

Niko – styginių instrumentų grupė, žinoma dėl savo patrauklių ir originalių pasirodymų, atliekanti progresyviąją klasikinę muziką mintinai, integruojanti į savo pasirodymus aukščiausio lygio styginių instrumentų meistriškumą bei minimalistinius scenos efektus. Muzikavimo džiaugsmas, originalumas, drąsa ir išskirtinė atlikimo kokybė - visi šie žodžiai tinka apibūdinti NIKO. Šį originalų kolektyvą, kurio koncertinė geografija aprėpia Europą, Aziją ir Šiaurės Ameriką turėsime progą išvysti ir Zyplių dvare.

Nebus pamiršta ir Ilguva, kur Lietuvos lakštingala vadinta dainininkė Beatričė Grincevičiūtė leido vaikystės dienas. Ilguvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje rugpjūčio 24 d. vyks muzikinė programa „Tėvo Stanislovo varpai“. Koncerto metu solistas Liudas Mikalauskas ir jo scenos bendražygiai – pianistė, tarptautinių konkursų laureatė Beata Vingraitė bei klarneto virtuozas Valdas Andriuškevičius klausytojus įtaigiai ves nelengvu Tėvo Stanislovo gyvenimo keliu, skambės patriotinės, tremties dainos. Koncertas nemokamas.

Vienas iš koncertų„Vidurnaktis Paryžiuje“ rugpjūčio 3 d. suplanuotas ir Sudarge, buvusios bažnyčios vietoje. Koncertas bus derinamas su bendruomenės projektu, pristatančiu Sudargo piliakalnius, tad dieną numatyta konferencija, o vakare- muzikos festivalio„Beatričės vasaros“ koncertas. Šio vakaro viešnia prancūzų atlikėja Klotilda Solanž (Clotilde Solange) bei pianistas Lukas Gedvilas. „Aš noriu supažindinti Lietuvos publiką su man be galo brangiomis bei emocingomis prancūzų atlikėjų dainomis, kurios čia skamba išties retai" – sako Klotilda. Jos parinktas repertuaras - unikalus ir jautrus prancūziškos dvasios atspindys, puikiai tinkantis sukurti jaukią atmosferą įsimintinam vakarui. Beje, Klotilda jau šešeri metai gyvena ir kuria Lietuvoje, puikiai kalba lietuviškai ir sako, kad Lietuvoje ji atradusi antrąją savo tėvynę...

Manoma, kad Sudarge glūdi amerikiečių rašytojo Džeromo Deivido Selindžerio giminės šaknys. Kas žino, gal ir prancūzų čia būta. Klotlda turėtų pajusti...

Bilietus į visus koncertus bus galima įsigyti Šakių kultūros centre arba valandą prieš renginį. Festivalio organizatoriai linki visiems gražios, turiningos vasaros ir įdomių susitikimų su muzika.