Gruodžio
21 d.

Kai veiklos sustabdytos – geras laikas mokytis. Seminaras Šakių rajono turizmo paslaugų teikėjams


2020 m. gruodžio 21 d. Šakių turizmo informacijos centras organizavo nuotolinį seminarą Paslaugų sektoriaus personalo teikiamų paslaugų kokybė“, kurį vedė Giedrius Drukteinis. Jame dalyvavo 38 rajono turizmo verslo atstovai ir turizmo paslaugų teikėjai.

Lietuvoje ir pasaulyje turizmo verslas dėl pandemijos susitraukė apie 70 proc., o atskirose veiklose ir iki 90 proc. Šalyje galiojant karantinui, šį laiką tikrai verta išnaudoti savo paslaugų tobulinimui ir pasiruošimui naujam startui. Didžiausia tikimybė, kad net ir pasibaigus griežtiems apribojimams, keliavimas bus kitoks, kitokie bus ir turistų lūkesčiai. Viena kas nepakis – tai noras gauti kokybiškas paslaugas.

Giedrius Drukteinis dalinosi savo žiniomis, kaip „Hilton Worldwide Holdings“ akcininkas. Hilton - tai tikras turizmo rinkos lyderis, kuri išmano kaip kokybiškai turi būti pateikiamos paslaugos.

Seminaro metu visų pirma buvo apžvelgtos pagrindinės turizmo paslaugų tendencijos, kaip keliautojai mažiau laiko praleidžia kambariuose, juos keičia į butus, mažiau kreipia dėmesį į bereikalingą prabangą, bet užtat ieško naujų patirčių, neišbandytų potyrių.

Vėliau buvo pasakojama apie Hilton aptarnavimo standartus, pasidalinta konkrečiais aptarnavimo kokybės patarimais. Kai kurie iš jų tokie paprasti, kad lengva juos pamiršti - šypsena, švara, tvarka. Tačiau vien jų nepakaks, tad kaip suteikti klientui geresnes paslaugas be didelių investicijų? Čia lemiamą vaidmenį atlieka darbuotojai ir vadovai, jų nusiteikimas ir noras padaryti papildomą žingsnį kliento pasitenkinimui didinti. Tad svarbu kiekviena detalė – kaip atrodai, kaip kalbi, ką sakai.

Kad ir koks sudėtingas metas dabar būtų visiems turizmo sektoriaus dalyviams, verta išnaudoti jį įvertinant savo teikiamas paslaugas, „atsistoti į kliento batus“ ir pagalvoti, kas dar jam gali būti svarbu. Konkuruoti ne kaina, o kokybe ir išskirtinumu yra geriausias sprendimas, kuriam pagrindus galima padėti jau dabar.