Lekėčių gamtinis maršrutas

 

Maršruto eiga:

Pasivaikščiojimas Lekėčių miško takais – Gamtos ir miškininkystės informacinis centras-muziejus – Didysis šaltinis (pakeliui: Šv. Kazimiero bažnyčia, paminklas Lietuvos Nepriklausomybei, paminklas žuvusiems Žalgirio rinktinės partizanams; partizanų atminimo vietos ir slėptuvės Rūdšilio girioje, privatus kraštotyrininko V. Mašanausko muziejus).

 

Maršruto metu pasivaikščiokite kurortiniuose Lekėčių pušynuose, po pasivaikščiojimo užsuksite į Gamtos ir miškininkystės muziejų, kuriame išvysite daugiau nei 1000 gamtos eksponatų, po pažinties muziejuje atsigaivinsite Didžiajame tyro vandens šaltinyje.

 

1. Lekėčių miškai

Nuotr. nesedeknamuose.lt

Lekėčių miškuose rasite mėlynių, bruknių, grybų, raistuose – spanguolių. Miške galite išvysti šerną, stirną, elnią, lapę, mangutą, kiaunę ar net baltąjį kiškį (labai retą gyvūną Lietuvoje), medžių viršūnėse pasidairyti genių. 

 

2. Miško muziejus

Muziejuje išvysite nei 1000 gyvūnų eksponatų! Iškamšų, drugių ir vabzdžių kolekcijų, brakonierių darbo įrankių, gamtos išdaigų... Muziejų itin mėgsta vaikai, o ir suaugusieji čia sužino įdomių ir naujų faktų. Jei turite laiko - muziejuje galite pasižiūrėti ir dokumentinių filmų apie Novaraisčio valstybinio ornitologinio draustinio gyvenimą, pasiklausyti įrašytų paukščių balsų.

 

3. Didysis šaltinis

Atsigaivinsite tyru, vietinių gyventojų pamėgtu, Didžiojo šaltinio versmių vandeniu, kurio, sakoma, visiems naudinga atsigerti ar veidą nusiprausti – vanduo skaistina ne tik veidą, nuo akių nuima rūką, bet valo ir sielą...