Turizmo objektų ženklinimas euroregione

Turizmo objektų ženklinimas euroregione“, Nr. SPF/PL/2009/42

Projekto partneriai – VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuras, Suvalkų rajono savivaldybės administracija ir Šešupės euroregiono turizmo informacijos centras. Projekto tikslas – bendromis pastangomis skatinti atvykstamąjį ir vietinį turizmą Nemuno euroregione, sudaryti palankesnes sąlygas aktyviajam poilsiui, kurti bendrą abiejų šalių autoturizmo informacinę sistemą ir taip skatinti turizmo paslaugų plėtrą Lietuvos (Alytaus, Marijampolės ir Vilniaus apskritys) ir Lenkijos pasienio regione.
Projekto įgyvendinimo metu (2010.03.01-12.31) įvykdyta:
1. Atlikti tyrimai ir sukaupta duomenų bazė bei suregistruoti nauji kaimo turizmo bei kitų turizmo paslaugų informaciniai ir lankytini objektai, kuriuos reikia papildomai suženklinti; šių objektų ženklinimui parengta nauja dokumentacija.
2. Pagal anksčiau parengtą dokumentaciją įrengti ženklai ir nuorodos į anksčiau suderintus turizmo objektus.
3. Projekto metu parengta ir ankstesnius pasienio regionų autoturizmo maršrutus bei kitą autoturistams naudinga abiejų šalių informacija pristatyta informaciniuose leidiniuose. Ši bei kita detalesnė informacija taip pat pristatyta partnerių tinklalapiuose lietuvių, lenkų ir anglų kalbomis.
4. Projekto metu žurnalistams ir autoturistams surengtas bendras 2 dienų turistinį žygį automobiliais naujai parengtais maršrutais.
Projektą iš dalies finansuoja Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos smulkiųjų projektų fondas ir projekto partneriai.
Šio projekto vertė – apie 368 tūkst. litų (106 624 eurų).

Vykdant šį projektą, atliktas tyrimas ir sukaupta duomenų bazė bei suregistruoti nauji Lietuvos ir Lenkijos pasienio regiono kaimo turizmo bei kitų turizmo paslaugų, informaciniai ir lankytini objektai, kuriuos reikia papildomai paženklinti.